rezumat

Reîncepe administratorul de probe. Facem cel mai bun CV

Video: ACESTE DETALII îți vor mări SALARIUL 2024, Iulie

Probele din CV-ul administratorului și sfaturile din acest articol vă vor ajuta să obțineți locul dorit într-o cafenea, hotel sau club sportiv. Vă recomandăm să nu mințiți sau să vă înfrumusețați propriile abilități, deoarece ceea ce ați descris în CV cu o probabilitate de 99% va fi verificat în timpul interviului.

De exemplu, oricât de mare este tentația de a indica faptul că vorbești bine engleza sau știi un program, dar de fapt nu este, este mai bine să nu faci acest lucru. Dacă aceste abilități nu sunt atât de importante, atunci veți fi luate fără ele. În caz contrar, vă va fi rușine în timpul interviului și este puțin probabil să obțineți un loc de muncă.

Ce face administratorul

Ce este un administrator? Oamenii care nu au fost niciodată pe spatele mesei (recepție) au imaginația unei imagini a unei fete drăguțe, care știe totul despre munca unității, dar de parcă nu face nimic.

Nu chiar corect. Munca administratorului, deși nu este de natură fizică, este indispensabilă atunci când vine vorba de munca unui restaurant, hotel, salon de înfrumusețare sau sală de fitness.

Cine poate deveni administrator?

În mare, nici vârsta, nici aspectul nu contează mult. Dar încă se preferă doamnelor drăguțe care nu au mai mult de treizeci de ani. Uneori iau bărbați tineri ca administratori. Deși, de exemplu, în hoteluri, tinerii lucrează cel mai adesea ca portari.

Responsabilitățile administratorului unei unități de catering și, de exemplu, un cazinou variază. Dar mai există câteva puncte generale pe care trebuie să le luați în considerare la scrierea CV-ului unui administrator.

Ce ar trebui să poată face un administrator

După ce am studiat cele mai de succes exemple din CV-ul administratorului, se poate remarca faptul că toate abilitățile enumerate mai jos sunt neapărat prezente în coloana „Aptitudini și abilități profesionale”:

  • Abilități de comunicare cu clienții. Indiferent de locul în care ajungeți la muncă, cu siguranță va trebui să comunicați cu clienții și să o faceți astfel încât să fie mulțumiți. Nu fi nepoliticos, răspunde la întrebări cât mai politicos, fii capabil să explici, astfel încât clientul să înțeleagă totul.
  • Cunoașterea limbii. Foarte bine dacă vorbești engleză. Această abilitate este deosebit de utilă atunci când solicitați un loc de muncă la un hotel.
  • Cunoașterea disciplinei în numerar. Cel mai adesea, administratorul se ocupă cu problema primirii de fonduri de la clienți. Aproape toate probele din CV-ul administratorului conțin această abilitate utilă în graficul de abilități.
  • Abilități de calculator, imprimantă. Administratorul trebuie să vorbească nu numai cu clienții, ci și, eventual, să îi aducă la baza de clienți, să facă fotocopii ale documentelor și multe altele. Dacă nu ați crescut în pădure, atunci această abilitate este probabil să fie prezentă în voi încă din copilărie.

CV-ul eșantionului pentru administrator

Numele complet.

Data de nastere.

Adresa de reședință.

Telefon.

Scop: căutarea funcției de administrator.

experienţă

Iunie 2010 - Ianuarie 2015 - Administrator al companiei „Stephanie”. Activitatea companiei este sala de sport.

Atribuțiile:

  • Controlul siguranței simulatoarelor și echipamentelor sportive.
  • Consiliere clienți.
  • Completarea comenzilor de primire.
  • Lucrați cu o bază de clienți, căutați clienți noi.
  • Întreținerea comenzii în sală.

progres:

Creșterea bazei de clienți cu 160% în timpul lucrării.

Educație: 2005-2010, Universitatea de Stat, Departamentul de Economie, specialitatea „Managementul organizațiilor”, specialist.

Calități personale: comunicativ, atent, responsabil, găsește cu ușurință un limbaj comun cu oamenii, rezistent la situații stresante.

Aptitudini profesionale: cunoașterea programului 1C, cunoașterea limbii engleze (nivel intermediar), fluență în echipamentele de birou, utilizator încrezător al PC-ului, MS Office, Internet.

De asemenea, administratorul reluă eșantioane sugerează legături către educație ulterioară. Dacă aveți unul, ați participat la cursuri sau seminarii, asigurați-vă acest lucru atunci când pregătiți documentul.