Managementul carierei

Loc de muncă visat! Cadbury și producătorul de ciocolată Oreo în căutarea degustării

Cuprins:

Anonim

O companie care produce ciocolată Cadbury și Oreo caută o degustare cu ciocolată plătită. Această veste îi va mulțumi mai ales pe dinții dulci, care cheltuiesc o parte considerabilă din veniturile lor pentru achiziționarea de dulciuri. Acum degustarea ciocolatei poate fi principala lor muncă. Interesant? Să aflăm detaliile.

termeni si conditii

Mondelēz Corporation acționează ca un angajator, care asigură că potențialul candidat nu necesită nicio experiență practică. De acord, această afecțiune sună foarte tentant.

Angajatorul își declară disponibilitatea de a oferi instruire. Acest lucru va permite noilor angajați să dezvolte papilele gustative. De asemenea, în proces, angajatul va trebui să stăpânească un set de cuvinte care vor fi utile în comunicarea cu profesioniștii.

În același timp, potențialul angajator se asigură că candidatul ideal trebuie să aibă pasiune pentru produsele de cofetărie, să poată face recenzii cinstite. De asemenea, este binevenită dorința de a încerca produse noi, capacitatea de a lucra în echipă. Pe lângă toate cele de mai sus, candidatul trebuie să aibă o bună înțelegere a limbii engleze.

Atribuțiile

Ce ar trebui să facă un degustător? Toate atribuțiile sale se scad la încercarea de dulciuri pe care să le deguste în timpul întregii schimbări?

Deci, un potențial angajat ar trebui să facă următoarele:

  • Puteți gusta produse din ciocolată, apoi lăsați recenzii obiective și oneste.
  • Lucrați într-o echipă de experți pentru a face schimb de opinii și a ajunge astfel la o decizie comună cu privire la gustul cofetăriei.
  • Utilizați un dicționar specific pentru a descrie gustul dulciurilor și diferențele dintre mai multe produse de cofetărie.
  • Fii consistent.
  • Cunoaște norme etice și legale și le aplică și în implementarea propriilor activități profesionale.

Ziua de lucru a unei degustare de ciocolată va dura doar trei-patru ore pe săptămână.

Ați constatat o încălcare? Raportează conținut